Чи можна вилікувати епілепсію?

В епілепсії немає такого підходу. Якщо ми знаємо, що хвороба Паркінсона невиліковна, хвороба Альцгеймера вона невиліковна, ми тільки продовжуємо функціонування пацієнта до певної межі. Нажаль, в неврології багато хвороб є невиліковних. Епілепсія відноситься до тих, дивлячись яка форма. У дітей є, так звані, доброякісні форми. Раніше їх так називали. Тепер їх називають самообмежені. Це значить, що в певний період розвитку людини, в певний віковий період епілепсія закінчується. Це, як правило, генетично детерміновані форми, які пов’язані, як вважають, з неправильним дозріванням мозку. Такими ніби скачками. Але в пубертаті, років 17-18 епілепсія може закінчитися і висока вірогідність, що це ніколи не повториться.

Є, нажаль, інша категорія. Раніше їх називали катастрофічними епілепсіями, невиліковними. Тепер таких термінів не застосовують тому, що при кожній поганій формі епілепсії теж можна досягти хороших результатів, якщо правильно і вчасно лікувати.

Є, нажаль, таке дитяче поняття, як епілептичні енцефалопатії. Вони, як правило, пов’язані або з генетичними порушеннями, або захворюваннями в ранньому дитинстві, перинатальному періоді, тобто пов’язані з пологами. Вони лікуються погано і там прогноз гірший. Вони входять в ті відсотки, які називаються фармакорезистентними, тобто резистентні до будь-яких ліків, хоча є різні опції: і кетогенна дієта, і стимуляція нервус вагус – є така методика, і зрештою хірургія, якщо вона показана, які можуть дати позитивний результат.

Епілепсія не є категорично невиліковною хворобою. Є форми дитячого віку, які лікуються і виліковуються. Є навіть у дорослих такі форми, які можуть певний час тривати, а потім є можливість відмінити лікування. Хоча ризик у тих, хто хворів, колись в подальшому житті отримати напад при несприятливих умовах (при тригерах, наприклад, напився, не поспав або ще щось) залишається. Процентів 5 порівняно з загальною популяцією.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
3 квітня 2020
Як покращити контроль над епілептичними нападами
Дотримання режиму щоденного прийому ліків є дуже важливою вимогою ефективного лікування епілепсії. У деяких випадках графік прийому ліків буває складним і його важко дотримуватися, особливо якщо доводиться приймати ліки неодноразово протягом дня.
3 квітня 2020
Тригери при епілепсії
Деякі люди, що хворіють на епілепсію зауважують, що часто напади відбуваються за певних обставин. Безумовно, у багатьох випадках неможливо передбачити початок нападу, але деколи це не так. Відстеження тригерів (будь-яких факторів, що виникають безпосередньо перед нападом) може допомогти передбачити, коли може відбутися напад. Це дає змогу підготуватися і дізнатися, як зменшити вірогідність того, що напад може відбутися у цей час.
3 квітня 2020
Тривога при епілепсії
Що таке тривога? Тривога – основна емоція, яку відчувають люди в певні моменти свого життя. Однак, відчуття тривоги може стати розладом, якщо воно виходить з-під контролю і викликає постійне відчуття нервозності, стресу без вагомої на це причини.
26 березня 2020
Епілепсія і COVID-19: чи варто хвилюватися?
На сьогоднішній день – увесь світ завмер і більш за все цікавиться новинами щодо COVID-19. Ця вірусна інфекція вразила багато країн світу. У той час як у більшості людей, у яких може розвинутися це вірусне захворювання, симптоми можуть бути слабкими або помірними, деяким може знадобитися госпіталізація.