Фебрильні судоми та інші симптоматичні епілептичні напади

Крім нападу спровокованого алкоголем, безсонням, ліками або комбінацією цих всіх чинників, є, так звані, гострі симптоматичні епілептичні напади.

Що це значить. Що напад виникає в гострий період якогось системного захворювання. Наприклад, стався приступ під час високої температури. У дітей від 5 міс до 5 років виникають, так звані, фебрильні судоми. Це ще не епілепсія. Більшість дітей потім ніколи цих приступів мати не буде, але частина, нажаль, може в подальшому мати захворювання - епілепсію.

Також, наприклад, гострий період інсульту. Стається крововилив і в той же день стається напад. Це ще теж не епілепсія. Це реакція мозку на екстратяжкий чинник – мозок так зреагував. Далі, можливо, це більше ніколи не повториться.

Або в гострий період, в межах одного тижня ми завжди,як правило, дивимося, менінгіт (запалення оболонок мозку), енцефаліт (запалення речовини мозку), абсцесу мозку, коли є нагноєння, або, наприклад, загострення розсіяного склерозу, або будь-якого іншого аутоімунного захворювання.

Знову ж таки при отруєннях, при глікоглікемії, при гіпокальціємії – маса є якихось гострих причин, в період яких можуть виникнути напади.

Це теж не епілепсія. Але завжди порада така: якщо був напад, чи то спровокований, чи під час якогось гострого захворювання, все рівно треба пройти повне обстеження.

І два кити на яких лежить діагностика – це енцефалографія і МРТ. Крім того, для диференційної діагностики ясно: можливо це було зомлівання, синкопальний стан (обморок), таке теж буває, це не обов’язково епілептичний напад був, значить там треба обстежити серце, судини, подивитись, що в нас робиться з ревмопробами, там інший алгоритм дії.

Якщо ви не впевнені, що це був не епілептичний приступ план такий: стався приступ втрати свідомості, або щось таке незрозуміле для членів родини, що хтось може себе вів неправильно, і швидко це пройшло. Будь-що, що викликає тривогу, пройдіть повне обстеження.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
3 квітня 2020
Як покращити контроль над епілептичними нападами
Дотримання режиму щоденного прийому ліків є дуже важливою вимогою ефективного лікування епілепсії. У деяких випадках графік прийому ліків буває складним і його важко дотримуватися, особливо якщо доводиться приймати ліки неодноразово протягом дня.
3 квітня 2020
Тригери при епілепсії
Деякі люди, що хворіють на епілепсію зауважують, що часто напади відбуваються за певних обставин. Безумовно, у багатьох випадках неможливо передбачити початок нападу, але деколи це не так. Відстеження тригерів (будь-яких факторів, що виникають безпосередньо перед нападом) може допомогти передбачити, коли може відбутися напад. Це дає змогу підготуватися і дізнатися, як зменшити вірогідність того, що напад може відбутися у цей час.
3 квітня 2020
Тривога при епілепсії
Що таке тривога? Тривога – основна емоція, яку відчувають люди в певні моменти свого життя. Однак, відчуття тривоги може стати розладом, якщо воно виходить з-під контролю і викликає постійне відчуття нервозності, стресу без вагомої на це причини.
26 березня 2020
Епілепсія і COVID-19: чи варто хвилюватися?
На сьогоднішній день – увесь світ завмер і більш за все цікавиться новинами щодо COVID-19. Ця вірусна інфекція вразила багато країн світу. У той час як у більшості людей, у яких може розвинутися це вірусне захворювання, симптоми можуть бути слабкими або помірними, деяким може знадобитися госпіталізація.