Що може спровокувати епілептичний напад?

Коли у хворого виникає перший напад, наше завдання з’ясувати – чи він був спровокований. Тому що, якщо перший приступ був спровокований, це ще не діагноз епілепсія. Звичайно, хворий повинен повністю пройти обстеження, але відразу цей діагноз ми не ставимо.

Що може спровокувати приступи: алкоголь, причому не в той день, коли хвора (або здорова ще людина) випила, а на другий, на третій день, протягом 72 годин. Це називається напад внаслідок припинення вживання алкоголю. Особливо це може бути після запоїв, у людей як мають залежність від спиртних напоїв.

Другий варіант - безсонна ніч. Дуже часто це стається, коли людина їде в поїзді, приїжджає додому - стається напад. В поїзді не всі люди добре сплять. Багато хто просто не може заснути, або розмовляють, от безсонна ніч.

Наступне - стреси. Кажуть, стався приступ у хворого після того, як його вкусив собака. І все життя сім’я думає, що це та нещасна собака, повинна в цій хворобі. Ні. Це був просто пусковий механізм, що спустив з гачка хворобу. Вже була в нього якась проблема, просто не вистачало поштовху. Але це може теж спровокувати перший напад. А далі, можливо, буде захворювання, можливо ні. Це ще ми не знаємо. Також провокують напади певні ліки. І таких ліків є досить багато. Зокрема комбіновані засоби, де пишеться від кашлю, від нежитю, від температури, від болі в суглобах. Це 3-4 мінімум складники. Дуже часто один з них є проконвульсивний. Тобто, сам по собі може викликати навіть у здорової людини напад.

Тому, всі пацієнти які мають такі проблеми повинні читати інструкцію до всіх препаратів, з приводу інших хвороб. Антибіотики деякі проконвульсивні (наприклад, так звані фторхінолони, де в назві є закінчення «-флоксацин).

Деякі анестетики, багато препаратів, які використовуються при захворюваннях нервової системи теж не можна. Фактично все, що збуджує мозок, а збуджує мозок багато…

Планшети вночі, смартфон в темній кімнаті, перед сном, перегляд передач з вистрілами в ліжку. Ліжко взагалі є для того, щоб спати. Не треба ніколи дивитись телевізор, перед тим як ви збираєтеся вже засинати. Тобто отакі от чинники, вони також можуть спровокувати, нажаль, напад. Тому що є, так звані, фотосенситивні епілепсії, коли власне блимання світла або перехід з темної кімнати на сонце може викликати приступ, і якщо таке є, то таким пацієнтам навіть телевізор дивитися не можна днями і ночами.

І причому рекомендують дивитись маленький телевізор, а не великі LED-екрани. Невеликого формату телевізори менше впливають на таких пацієнтів.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
3 квітня 2020
Як покращити контроль над епілептичними нападами
Дотримання режиму щоденного прийому ліків є дуже важливою вимогою ефективного лікування епілепсії. У деяких випадках графік прийому ліків буває складним і його важко дотримуватися, особливо якщо доводиться приймати ліки неодноразово протягом дня.
3 квітня 2020
Тригери при епілепсії
Деякі люди, що хворіють на епілепсію зауважують, що часто напади відбуваються за певних обставин. Безумовно, у багатьох випадках неможливо передбачити початок нападу, але деколи це не так. Відстеження тригерів (будь-яких факторів, що виникають безпосередньо перед нападом) може допомогти передбачити, коли може відбутися напад. Це дає змогу підготуватися і дізнатися, як зменшити вірогідність того, що напад може відбутися у цей час.
3 квітня 2020
Тривога при епілепсії
Що таке тривога? Тривога – основна емоція, яку відчувають люди в певні моменти свого життя. Однак, відчуття тривоги може стати розладом, якщо воно виходить з-під контролю і викликає постійне відчуття нервозності, стресу без вагомої на це причини.
26 березня 2020
Епілепсія і COVID-19: чи варто хвилюватися?
На сьогоднішній день – увесь світ завмер і більш за все цікавиться новинами щодо COVID-19. Ця вірусна інфекція вразила багато країн світу. У той час як у більшості людей, у яких може розвинутися це вірусне захворювання, симптоми можуть бути слабкими або помірними, деяким може знадобитися госпіталізація.