Чому розвивається епілептичний напад?

Дуже часто пацієнти, які приходять на консультацію після першого нападу запитують: "Чому це зі мною сталося? Що було причиною?". Вони шукають безліч пояснень цьому випадку. Звичайно, причин є дуже багато, але коли стається напад, нам відомо як це відбувається.

В мозку є основна одиниця, яка відповідає за все, що відбувається. Це – нейрон. Їх є настільки багато, що науковці сперечаються про їх кількість.

При епілепсії з’являється вогнище (не обов'язково в корі мозку, а й в підкірковій речовині мозку), і нейрони, чомусь, з різних причин починають неправильно працювати, гіперсинхронно. Тобто, у мозку виникає електричний розряд. Його можна порівняти з блискавкою в небі, або з тим розрядом, який виникає, коли ви знімаєте одяг із штучного матеріалу.

Цей надмірний заряд виникає коли певні часточки, заряди іонів, в позаклітинному просторі збираються і досягають критичної маси. Ми його бачимо, або клінічно у вигляді епілептичного нападу, або, під час такого обстеження, як електроенцефалографія на моніторі комп'ютера, або на папері. Тобто, епілептичний напад - це неправильна електрика мозку.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
26 березня 2020
Епілепсія і COVID-19: чи варто хвилюватися?
На сьогоднішній день – увесь світ завмер і більш за все цікавиться новинами щодо COVID-19. Ця вірусна інфекція вразила багато країн світу. У той час як у більшості людей, у яких може розвинутися це вірусне захворювання, симптоми можуть бути слабкими або помірними, деяким може знадобитися госпіталізація.
20 березня 2020
Чи можна при епілепсії займатися спортом?
Людям з епілепсією часто радять не займатися спортом і взагалі знизити фізичну активність, здебільшого зі страху, надмірної опіки і недостатню інформованість про позитивний вплив спорту і ризики, пов'язані з ним.
28 січня 2020
Епілепсія у підлітків
Епілепсія є найбільш поширеним неврологічним розладом підліткового віку. У цей період напади можуть з'явитися вперше, а може рецидивувати або посилитися раніше діагностоване захворювання. Епілепсія у підлітків частіше розвивається у віці 10-12 років, але перший напад може з'явитися і в 17-20 років.
28 січня 2020
Психологічні прояви і причини виникнення епілепсії у підлітків
Епілепсія у підлітків має не тільки фізіологічні, але й психологічні прояви ─ агресія, негативізм і прагнення до соціальної ізоляції. Нерідко спостерігається синдром нестабільності формування особистості: підлітки порушують заборони лікарів і батьків, починають приймати алкоголь, лише погіршуючи ситуацію, займаються небезпечними видами спорту, ігнорують прийом протисудомних препаратів.