Людині важко розібратися: звертатись до психолога чи до психіатра, психолога-психотерапевта. До психолога звертаються коли є зовнішня причина, конкретна проблема: вдома, сімейна чи на роботі, в колективі, відношення з начальством, відчуття дискомфорту.
Тобто дуже чітка зрозуміла психологічна проблема. І людина не маючи можливості опрацювати ситуацію, почала давати якійсь поганий настрій або навіть окремі депресивні прояви. Це не захворювання. Вона таким чином захищається, опирається, щоб вирішити проблеми. Це факт звернення до психолога. Психолог працює із здоровою людиною, в якої трапились психологічні проблеми у житті.
Психіатр і лікар-психотерапевт працюють з розладами. Тобто те, що не просто психологічна, а біологічна проблема, коли вирішивши психологічно в оточенні, чи прибравши стрес, проблема не зникає, людина відчуває неміч, втому підвищену, вона непрацездатна, неефективна. Вона не ефективна, втратила задоволення від життя, Тоді це область звернення до психіатра, який буде займатись біологічною корекцією, давати препарати, які покращать, наприклад, нейротрансмісію головного мозку, суто мозкова проблема.
Але, на сьогоднішній день, поза сумнівом, потрібно поєднувати біологічну – медикаментозну терапію і психотерапію. Тобто вручення пацієнту конкретних технік, робота з ним. Є багато методів психотерапії: найбільш популярна когнітивно-поведінкова, психодинамічна, гештальт, арт-терапія, групова терапія – дуже високоефективна. коли біологічна терапія доповнюється цими методами, ефект досягається значно більший.
до списку відео Знайти лікаря