Коли потрібна консультація лікаря, а коли можна звернутись до психолога

Людині важко розібратися: звертатись до психолога чи до психіатра, психолога-психотерапевта. До психолога звертаються коли є зовнішня причина, конкретна проблема: вдома, сімейна чи на роботі, в колективі, відношення з начальством, відчуття дискомфорту.

Тобто дуже чітка зрозуміла психологічна проблема. І людина не маючи можливості опрацювати ситуацію, почала давати якійсь поганий настрій або навіть окремі депресивні прояви. Це не захворювання. Вона таким чином захищається, опирається, щоб вирішити проблеми. Це факт звернення до психолога. Психолог працює із здоровою людиною, в якої трапились психологічні проблеми у житті.

Психіатр і лікар-психотерапевт працюють з розладами. Тобто те, що не просто психологічна, а біологічна проблема, коли вирішивши психологічно в оточенні, чи прибравши стрес, проблема не зникає, людина відчуває неміч, втому підвищену, вона непрацездатна, неефективна. Вона не ефективна, втратила задоволення від життя, Тоді це область звернення до психіатра, який буде займатись біологічною корекцією, давати препарати, які покращать, наприклад, нейротрансмісію головного мозку, суто мозкова проблема.

Але, на сьогоднішній день, поза сумнівом, потрібно поєднувати біологічну – медикаментозну терапію і психотерапію. Тобто вручення пацієнту конкретних технік, робота з ним. Є багато методів психотерапії: найбільш популярна когнітивно-поведінкова, психодинамічна, гештальт, арт-терапія, групова терапія – дуже високоефективна. коли біологічна терапія доповнюється цими методами, ефект досягається значно більший.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
6 березня 2025
Синдром вигорання чи депресія?
Синдром вигорання та депресія мають спільні симптоми, і часто їх важко розрізнити. Симптоми вигорання зазвичай асоціюються з роботою, тоді як депресія впливає на всі сфери життя. Обидва стани негативно впливають на психічне благополуччя людини, і оскільки вони схожі, часто бувають проблеми з діагностикою та призначенням адекватного лікування.
4 березня 2025
Вітаміни від депресії
Вітаміни відіграють чи не головну роль у підтриманні психічного здоров’я людини. Недостатність певних вітамінів і поживних речовин у раціоні може спричинити серйозні порушення психічного стану. Тому так важливо розуміти, які саме вітаміни впливають на психіку, як вони взаємодіють з мозком та яку роль відіграють у розвитку й лікуванні депресії.
3 березня 2025
Шафран при депресії
Депресія є одним із найпоширеніших психічних розладів і, за оцінками фахівців, вона вражає понад 300 мільйонів людей у всьому світі, що становить приблизно 4,4% від загального населення планети. Фактичні цифри, ймовірно, будуть вищими, оскільки цей показник включає лише діагностовані випадки з субклінічними рівнями розладів настрою, які також є дуже поширеними.
27 грудня 2024
Який лікар лікує депресію
Депресія — це поширений розлад психічного здоров’я, який супроводжується постійним відчуттям смутку та впливає на спосіб мислення, сон, харчування і щоденні дії. Це захворювання має кілька типів, але, на щастя, піддається лікуванню. Ефективними методами лікування є розмовна терапія, медикаментозне лікування або їхнє поєднання. Вкрай важливо не зволікати та звертатися по медичну допомогу одразу, щойно з’являються перші симптоми депресії. Швидкий доступ до підтримки може значно покращити якість життя та допомогти у відновленні.