21 вересня - Міжнародний день боротьби з хворобою Альцгеймера

Ось уже 28 років поспіль 21-го вересня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з хворобою Альцгеймера.

В цей день фахівці усіх країн намагаються привернути увагу суспільства до цього непростого захворювання.

У людей симптоми хвороби Альцгеймера розвиваються поступово. Лише 3% пацієнтів діагностуються вчасно з хворобою Альцгеймера.

Це їм дає можливість прожити з даною хворобою до 14 років.

У той же час, якщо у пацієнта відтягувати момент діагностики, то тривалість життя скорочується до 7 років.

Наразі в Україні наявні препарати для сповільнення прогресування даного захворювання. Більше того, проводяться міжнародні клінічні дослідження з новими молекулами. Тому, сподіваємося, що у найближчому майбутньому будемо мати набагато більш ефективні ліки, і це буде доволі скоро.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
30 серпня 2022
Деменція та дієтарні антиоксиданти: пошуки ефективної профілактики важкої хвороби
Як встановили дослідники, оксидативний стрес (окислювальний стрес), який виникає внаслідок дисбалансу між виробленням і накопиченням активних форм кисню (АФК) у клітинах і тканинах та здатністю біологічної системи забезпечити детоксикацію цих реактивних продуктів, відіграє величезну роль у виникненні практично всіх нейродегенеративних захворювань, до яких належать й усі форми деменції.
28 липня 2022
Стресовий розлад – доведений фактор ризику розвитку деменції
Деменція є однією з найбільших глобальних проблем сучасної медицини. Оскільки населення світу продовжує старіти та жити довше, очікується, що до 2050 року кількість людей у всьому світі, які страждають на деменцію, зросте до 130 мільйонів. З огляду на те, що наразі немає специфічних ліків від деменції, існує нагальна потреба визначити фактори ризику, які можна змінити, щоб запобігти або відстрочити настання деменції.
24 червня 2022
Йога та медитація здатні зменшити загрозу розвитку деменції
Тримісячний курс йоги та медитації може знизити ризик розвитку легких когнітивних порушень (ЛКП) у літніх людей. Зазвичай ЛКП прийнято вважати передвісниками хвороби Альцгеймера та інших форм деменції.
10 листопада 2021
Деменція, хвороба Альцгеймера, інсульт – потенційні ускладнення хронічного болю
Результати нового дослідження свідчать про те, що хронічний генералізований біль може підвищувати ризик розвитку інсульту і всіх форм деменції, включаючи хворобу Альцгеймера. Підвищення ризику розвитку цих важких захворювань не залежить від таких факторів, як вік, загальний стан здоров’я чи соціально-демографічні умови.