Що робити, якщо людина з деменцією виявляє агресію до оточуючих?

Агресія – дуже частий симптом, який може спостерігатися при різних формах деменції. Застосування певних поведінкових прийомів, які можуть скоригувати дану поведінку, є необхідним та безпечним. І тільки тоді, коли ці методи вичерпали себе, лікарі призначають спеціальні засоби для контролювання симптомів агресії. Детальніше про це дивіться у відео.

Коментує д.м.н., доцент, зав. відділом кліндосліджень Інституту геронтології ім. Чеботарьова НАМН України Холін Віктор Олександрович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
24 березня 2023
Агресія при деменції
Іноді, одним із проявів деменції є агресивна поведінка. Агресія у літніх людей із деменцією може проявлятися не тільки фізичним актом насилля над оточуючими, але й морально, словесно. Такі спалахи агресії можуть виникати раптово, без видимої причини, або внаслідок певної критичної ситуації. І хоча з агресією досить важко впоратися, розуміння того, що людина із деменцією робить це не навмисно, може допомогти.
3 березня 2023
9 найгірших звичок, які шкодять мозку
Усім добре відомо, що неправильне харчування, вживання продуктів з консервантами, фаст-фуду, малорухливий спосіб життя і просто сидіння на дивані перед телевізором не приносять користі мозку. Проте, існують й інші, менш відомі, щоденні справи, які також можуть бути шкідливими для когнітивного мислення, – стверджує Джессіка Колдуелл, нейропсихолог і директор Центру профілактики хвороби Альцгеймера в клініці Клівленда.
21 жовтня 2022
Деменція у молодому віці – захворювання вкрай рідкісне, але цілком ймовірне
Старість (умовний вік початку якої наразі є 65 років) асоціюється з багатьма хронічними захворюваннями, одним з яких є деменція, тобто значне і стійке погіршення когнітивних функцій, яке виникає внаслідок специфічних органічних змін у структурах головного мозку.
30 серпня 2022
Деменція та дієтарні антиоксиданти: пошуки ефективної профілактики важкої хвороби
Як встановили дослідники, оксидативний стрес (окислювальний стрес), який виникає внаслідок дисбалансу між виробленням і накопиченням активних форм кисню (АФК) у клітинах і тканинах та здатністю біологічної системи забезпечити детоксикацію цих реактивних продуктів, відіграє величезну роль у виникненні практично всіх нейродегенеративних захворювань, до яких належать й усі форми деменції.