Тривалість життя та довгострокові перспективи хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – дегенеративне захворювання головного мозку, яке руйнує клітини мозку та зв’язки клітин між собою. Ці руйнування, в свою чергу, спричиняють зниження пам’яті, розумових здібностей та зміни в поведінці.

Зміст

Шлях кожної людини з хворобою Альцгеймера відрізняється. В одних випадках хвороба прогресує повільно і за декілька років не зумовлює значних порушень психічних функцій, а в інших вона може бути дуже агресивною, швидко забрати у людини пам'ять та, врешті решт, має значний негативний вплив на повсякденне життя. Крім того, на пізніших стадіях таким людям необхідний цілодобовий догляд та допомога.

Так, наприклад, за даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у Сполучених штатах, хвороба Альцгеймера – найчастіша причина деменції. Незважаючи на те, що дослідники та вчені вивчали хворобу протягом десятиліть, ліків, які б повністю позбавили людину від цього захворювання, досі не існує. Проте, слід зазначити, що своєчасне встановлення діагнозу і сучасне лікування здатні зупинити прогресування хвороби.

Яка середня тривалість життя людей із хворобою Альцгеймера?

Очікувана тривалість життя варіюється для кожної людини з хворобою Альцгеймера. Загалом, середня тривалість життя після встановлення діагнозу складає від 8 до 10 років, проте, в деяких випадках, вона може складати від 3 до 20 років. Окрім того, хвороба Альцгеймера може бути невиявленою протягом декількох років. Фактично, середній проміжок часу між появою симптомів та встановленням діагнозу складає 2,8 роки.

Вплив лікування хвороби Альцгеймера на тривалість життя

Як відомо, прогресуючи, хвороба Альцгеймера негативно впливає на роботу мозку та тіла. З часом симптоми та побічні ефекти погіршуються, проте певні лікарські засоби здатні уповільнити прогресування, принаймні, на деякий час. Окрім того, лікування може покращити якість життя.

Які фактори впливають на довголіття?

Дослідження Trusted Source виявило декілька факторів, які впливають на тривалість життя людини. До них належать:

  • Стать. Дослідження 2004 року виявило, що чоловіки жили, в середньому, 4,2 роки після встановлення діагнозу, а жінки, в середньому, 5,7 років.
  • Тяжкість симптомів. У людей зі значними руховими порушеннями, наприклад, проблемами з рівновагою, з наслідками падіння та схильністю до блукання, була коротша тривалість життя.
  • Аномалії головного мозку. Дослідження також засвідчило зв'язок між аномаліями головного і спинного мозку та тривалістю життя.
  • Інші проблеми зі здоров’ям. Люди із захворюваннями серцево-судинної системи, серцевими нападами в минулому або діабетом мали меншу тривалість життя, ніж пацієнти без ускладнюючих факторів для здоров’я.

При чому тут вік?

Вік, коли був встановлений діагноз хвороби Альцгеймера, може мати найбільший вплив на тривалість життя. Чим раніше встановлений діагноз, тим більшою є тривалість життя. Дослідники Школи суспільної охорони здоров’я Джонса Хопкінса виявили, що середня тривалість життя людей, яким встановлений діагноз у віці 65 років, складає 8,3 роки. Середня тривалість життя людей, яким встановлений діагноз у віці 90 років, складає 3,4 роки.

Що можна зробити зараз?

У першу чергу, необхідно поговорити з лікарем-неврологом про фактори ризику та про те, як спосіб життя може вплинути на тривалість життя та що необхідно змінити, аби цьому запобігти. При появі перших симптомів варто не гаяти часу, не сподіватися, що все минеться, а розпочати лікування.

Джерело:

https://www.healthline.com/health/alzheimers-disease/life-expectancy#next-steps

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
1 лютого 2021
Деменція - Це
Деменція – це неврологічне захворювання, при якому загибель клітин мозку призводить до втрати пам’яті та зниження когнітивних функцій.
1 лютого 2021
Хвороба Альцгеймера у питаннях та відповідях
Хвороба Альцгеймера – прогресуюча форма деменції. Деменція – це ширший термін, що визначає стани, спричинені захворюваннями або травмами головного мозку, які негативно впливають на пам'ять, процеси мислення і поведінку та призводять до змін, що заважають повсякденному життю людини.
1 лютого 2021
Хвороба Альцгеймера і спадковість
Хвороба Альцгеймера (ХА) є найпоширенішою причиною деменції та однією з основних невирішених проблем сучасної медицини. Генетичні фактори ризику розвитку цього захворювання дійсно існують та визнані вченими, але все ще до кінця не досліджені.
1 лютого 2021
Тривалість життя та довгострокові перспективи хвороби Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера – дегенеративне захворювання головного мозку, яке руйнує клітини мозку та зв’язки клітин між собою. Ці руйнування, в свою чергу, спричиняють зниження пам’яті, розумових здібностей та зміни в поведінці.