10 ранніх ознак хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – один із найбільших жахів для людей старшого і літнього віку, коли легка забудькуватість змушує хвилюватися, незважаючи на те, що вочевидь помірна забудькуватість є нормальною частиною старіння.

Зміст

Навіть якщо у людини є труднощі із запам’ятовуванням імені співрозмовника, але пізніше вона з легкістю можете його пригадати, це не вказує на серйозні проблеми з пам’яттю. Проте, якщо забудькуватість має великий вплив на повсякденне життя людини, це дійсно може бути ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.

Кількість наявних симптомів та сила їх проявів може бути різною. Важливо зуміти вчасно визначити ранні ознаки хвороби Альцгеймера. До лікаря слід звернутись, якщо людина:

  • часто забуває нову інформацію, важливі дати, імена та події, знову і знову перепитує одне й те ж саме або почала використовувати допоміжні засоби нагадування, такі як стікери чи нагадування у телефоні;
  • відчуває труднощі зі складанням планів та їх виконанням; їй важко пригадати рецепт страви, яку вона готувала багато разів; не може сконцентруватися на завданнях, особливо якщо вони пов’язані з числами, наприклад, підрахувати свої витрати за тиждень;
  • почала забувати правила улюбленої гри; не може виконати звичайне завдання на роботі або забуває, як доїхати до знайомого місця;
  • не може повністю зрозуміти те, що зараз відбувається; дезорієнтована, може загубитися або не може пригадати, як потрапила до певного місця;
  • має проблеми з оцінюванням відстані, не може відрізнити кольори або їй важко прочитати слова;
  • не може дібрати потрібне слово або називає речі неправильно, її словниковий запас раптом збіднів;
  • кладе речі у незвичні місця, наприклад, у холодильник, а потім може звинуватити близьких у тому, що вони забирають речі;
  • приймає неправильні рішення, наприклад, одягає речі не за сезоном або забуває про особисту гігієну;
  • перестала цікавитися хобі, втрачає працездатність та мотивацію, дивиться телевізор та спить більше, ніж зазвичай;
  • легко втрачає контроль над своїм емоційним станом, має тривожний вигляд, пригнічена або з підозрою ставиться до оточуючих.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Допомога лікаря необхідна при появі симптомів зі списку, адже тільки так можна оцінити фізичний та психоемоційний стан людини та, за потреби, вчасно надати необхідно допомогу.

Окрім того, навіть якщо після консультації та обстежень буде встановлений діагноз хвороби Альцгеймера, не варто впадати у відчай, оскільки сучасна медицина дає можливість зупинити прогресування на стадії встановлення діагнозу. Саме тому вчасна діагностика є важливою складовою довгого та повноцінного життя!

Джерело:

https://www.webmd.com/alzheimers/guide/early-warning-signs-when-to-call-the-doctor-about-alzheimers#2

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
1 лютого 2021
Деменція - Це
Деменція – це неврологічне захворювання, при якому загибель клітин мозку призводить до втрати пам’яті та зниження когнітивних функцій.
1 лютого 2021
Хвороба Альцгеймера у питаннях та відповідях
Хвороба Альцгеймера – прогресуюча форма деменції. Деменція – це ширший термін, що визначає стани, спричинені захворюваннями або травмами головного мозку, які негативно впливають на пам'ять, процеси мислення і поведінку та призводять до змін, що заважають повсякденному життю людини.
1 лютого 2021
Хвороба Альцгеймера і спадковість
Хвороба Альцгеймера (ХА) є найпоширенішою причиною деменції та однією з основних невирішених проблем сучасної медицини. Генетичні фактори ризику розвитку цього захворювання дійсно існують та визнані вченими, але все ще до кінця не досліджені.
1 лютого 2021
Тривалість життя та довгострокові перспективи хвороби Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера – дегенеративне захворювання головного мозку, яке руйнує клітини мозку та зв’язки клітин між собою. Ці руйнування, в свою чергу, спричиняють зниження пам’яті, розумових здібностей та зміни в поведінці.