10 ранніх ознак хвороби Альцгеймера

10 ранніх ознак хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – один із найбільших жахів для людей старшого і літнього віку, коли легка забудькуватість змушує хвилюватися, незважаючи на те, що вочевидь помірна забудькуватість є нормальною частиною старіння.

Зміст

Навіть якщо у людини є труднощі із запам’ятовуванням імені співрозмовника, але пізніше вона з легкістю можете його пригадати, це не вказує на серйозні проблеми з пам’яттю. Проте, якщо забудькуватість має великий вплив на повсякденне життя людини, це дійсно може бути ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.

Кількість наявних симптомів та сила їх проявів може бути різною. Важливо зуміти вчасно визначити ранні ознаки хвороби Альцгеймера. До лікаря слід звернутись, якщо людина:

  • часто забуває нову інформацію, важливі дати, імена та події, знову і знову перепитує одне й те ж саме або почала використовувати допоміжні засоби нагадування, такі як стікери чи нагадування у телефоні;
  • відчуває труднощі зі складанням планів та їх виконанням; їй важко пригадати рецепт страви, яку вона готувала багато разів; не може сконцентруватися на завданнях, особливо якщо вони пов’язані з числами, наприклад, підрахувати свої витрати за тиждень;
  • почала забувати правила улюбленої гри; не може виконати звичайне завдання на роботі або забуває, як доїхати до знайомого місця;
  • не може повністю зрозуміти те, що зараз відбувається; дезорієнтована, може загубитися або не може пригадати, як потрапила до певного місця;
  • має проблеми з оцінюванням відстані, не може відрізнити кольори або їй важко прочитати слова;
  • не може дібрати потрібне слово або називає речі неправильно, її словниковий запас раптом збіднів;
  • кладе речі у незвичні місця, наприклад, у холодильник, а потім може звинуватити близьких у тому, що вони забирають речі;
  • приймає неправильні рішення, наприклад, одягає речі не за сезоном або забуває про особисту гігієну;
  • перестала цікавитися хобі, втрачає працездатність та мотивацію, дивиться телевізор та спить більше, ніж зазвичай;
  • легко втрачає контроль над своїм емоційним станом, має тривожний вигляд, пригнічена або з підозрою ставиться до оточуючих.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Допомога лікаря необхідна при появі симптомів зі списку, адже тільки так можна оцінити фізичний та психоемоційний стан людини та, за потреби, вчасно надати необхідно допомогу.

Окрім того, навіть якщо після консультації та обстежень буде встановлений діагноз хвороби Альцгеймера, не варто впадати у відчай, оскільки сучасна медицина дає можливість зупинити прогресування на стадії встановлення діагнозу. Саме тому вчасна діагностика є важливою складовою довгого та повноцінного життя!

Джерело:

https://www.webmd.com/alzheimers/guide/early-warning-signs-when-to-call-the-doctor-about-alzheimers#2

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
21 жовтня 2022
Деменція у молодому віці – захворювання вкрай рідкісне, але цілком ймовірне
Старість (умовний вік початку якої наразі є 65 років) асоціюється з багатьма хронічними захворюваннями, одним з яких є деменція, тобто значне і стійке погіршення когнітивних функцій, яке виникає внаслідок специфічних органічних змін у структурах головного мозку.
30 серпня 2022
Деменція та дієтарні антиоксиданти: пошуки ефективної профілактики важкої хвороби
Як встановили дослідники, оксидативний стрес (окислювальний стрес), який виникає внаслідок дисбалансу між виробленням і накопиченням активних форм кисню (АФК) у клітинах і тканинах та здатністю біологічної системи забезпечити детоксикацію цих реактивних продуктів, відіграє величезну роль у виникненні практично всіх нейродегенеративних захворювань, до яких належать й усі форми деменції.
28 липня 2022
Стресовий розлад – доведений фактор ризику розвитку деменції
Деменція є однією з найбільших глобальних проблем сучасної медицини. Оскільки населення світу продовжує старіти та жити довше, очікується, що до 2050 року кількість людей у всьому світі, які страждають на деменцію, зросте до 130 мільйонів. З огляду на те, що наразі немає специфічних ліків від деменції, існує нагальна потреба визначити фактори ризику, які можна змінити, щоб запобігти або відстрочити настання деменції.
24 червня 2022
Йога та медитація здатні зменшити загрозу розвитку деменції
Тримісячний курс йоги та медитації може знизити ризик розвитку легких когнітивних порушень (ЛКП) у літніх людей. Зазвичай ЛКП прийнято вважати передвісниками хвороби Альцгеймера та інших форм деменції.