10 ранніх ознак хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – один із найбільших жахів для людей старшого і літнього віку, коли легка забудькуватість змушує хвилюватися, незважаючи на те, що вочевидь помірна забудькуватість є нормальною частиною старіння.

Зміст

Навіть якщо у людини є труднощі із запам’ятовуванням імені співрозмовника, але пізніше вона з легкістю можете його пригадати, це не вказує на серйозні проблеми з пам’яттю. Проте, якщо забудькуватість має великий вплив на повсякденне життя людини, це дійсно може бути ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.

Кількість наявних симптомів та сила їх проявів може бути різною. Важливо зуміти вчасно визначити ранні ознаки хвороби Альцгеймера. До лікаря слід звернутись, якщо людина:

  • часто забуває нову інформацію, важливі дати, імена та події, знову і знову перепитує одне й те ж саме або почала використовувати допоміжні засоби нагадування, такі як стікери чи нагадування у телефоні;
  • відчуває труднощі зі складанням планів та їх виконанням; їй важко пригадати рецепт страви, яку вона готувала багато разів; не може сконцентруватися на завданнях, особливо якщо вони пов’язані з числами, наприклад, підрахувати свої витрати за тиждень;
  • почала забувати правила улюбленої гри; не може виконати звичайне завдання на роботі або забуває, як доїхати до знайомого місця;
  • не може повністю зрозуміти те, що зараз відбувається; дезорієнтована, може загубитися або не може пригадати, як потрапила до певного місця;
  • має проблеми з оцінюванням відстані, не може відрізнити кольори або їй важко прочитати слова;
  • не може дібрати потрібне слово або називає речі неправильно, її словниковий запас раптом збіднів;
  • кладе речі у незвичні місця, наприклад, у холодильник, а потім може звинуватити близьких у тому, що вони забирають речі;
  • приймає неправильні рішення, наприклад, одягає речі не за сезоном або забуває про особисту гігієну;
  • перестала цікавитися хобі, втрачає працездатність та мотивацію, дивиться телевізор та спить більше, ніж зазвичай;
  • легко втрачає контроль над своїм емоційним станом, має тривожний вигляд, пригнічена або з підозрою ставиться до оточуючих.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Допомога лікаря необхідна при появі симптомів зі списку, адже тільки так можна оцінити фізичний та психоемоційний стан людини та, за потреби, вчасно надати необхідно допомогу.

Окрім того, навіть якщо після консультації та обстежень буде встановлений діагноз хвороби Альцгеймера, не варто впадати у відчай, оскільки сучасна медицина дає можливість зупинити прогресування на стадії встановлення діагнозу. Саме тому вчасна діагностика є важливою складовою довгого та повноцінного життя!

Джерело:

https://www.webmd.com/alzheimers/guide/early-warning-signs-when-to-call-the-doctor-about-alzheimers#2

до списку статей Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
10 листопада 2021
Деменція, хвороба Альцгеймера, інсульт – потенційні ускладнення хронічного болю
Результати нового дослідження свідчать про те, що хронічний генералізований біль може підвищувати ризик розвитку інсульту і всіх форм деменції, включаючи хворобу Альцгеймера. Підвищення ризику розвитку цих важких захворювань не залежить від таких факторів, як вік, загальний стан здоров’я чи соціально-демографічні умови.
9 листопада 2021
Деменція при хворобі Паркінсона
Деменція при хворобі Паркінсона – це зниження процесу мислення, яке розвивається у багатьох людей, що живуть із хворобою Паркінсона, принаймні через рік після встановлення діагнозу.
9 листопада 2021
Деменція з тільцями Леві: симптоми, діагностика, особливості лікування
Деменція з тільцями Леві (ДТЛ) – це форма старечого слабоумства, яке впливає на когнітивні здібності та рухову активність людини. Це нейродегенеративне захворювання завжди є прогресуючим, тобто його симптоми з часом погіршуються.
6 вересня 2021
Хвороба Альцгеймера і розлади сну
З віком особливості сну у людини зазвичай зазнають змін, і людям літнього та похилого віку часто буває важче заснути. Однак зміни сну у хворих на хворобу Альцгеймера (ХА) є більш складними.