Фізичні вправи для боротьби зі стресом

Одними з найпотужніших профілактичних та лікувальних заходів є дозовані фізичні навантаження (кардіонавантаження), які сприяють зменшенню рівня стресу і тривоги. Фізична активність є запорукою не тільки тілесного, соматичного здоров’я, а й психічного. Якщо ж людині хвороба заважає рухатися, тривога через деякий час переходить у соматичні захворювання, і тоді рухова активність вже не зможе сприяти відновленню. Саме тоді час звертатися до лікаря за допомогою, який якісно та вчасно продіагностує наявність емоційного розладу та призначить психокорегуюче лікування. Це може бути психотерапія (вправи для роботи з тривожністю, способи розслаблення тіла), але часто без психофармакотерапії не обійтися.

Коментує лікар-невропатолог, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 2 НМУ ім. О. О. Богомольця, д.мед.н. Сова Сергій Геннадійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
8 жовтня 2024
Майндфулнес – техніка медитації, яка допомагає впоратися з психологічними проблемами
Майндфулнес – це практика, яка передбачає збільшення усвідомлення поточного моменту шляхом зосередження на думках, почуттях і відчуттях. Інші назви цього методу – «медитація усвідомлення» або «медитація самоусвідомлення». Цей термін також може означати зосередження на одному завданні за раз, не відволікаючись на будь-які інші.
26 серпня 2024
Селективний мутизм – рідкісне захворювання, яке можна і треба лікувати
<strong>Селективний або вибірковий мутизм</strong> — це тривожний розлад, при якому людина (зазвичай дитина) не може говорити в певних соціальних ситуаціях, наприклад, з однокласниками в школі або з родичами, яких вона бачить не дуже часто.
11 липня 2024
Реакція «бий або біжи»: як організм реагує на загрозу
Дізнайтеся про реакцію "бий або біжи" та її вплив на фізіологічні зміни в організмі людини. Як стресові ситуації провокують викид гормонів стресу та фізіологічні зміни.
5 липня 2024
Когнітивні спотворення – як наш мозок обманює нас щодня
Дізнайтеся, як когнітивні спотворення впливають на рішення та судження. Найпоширеніші типи когнітивних упереджень та способи їх розпізнавання і подолання.