Фізичні вправи для боротьби зі стресом

Одними з найпотужніших профілактичних та лікувальних заходів є дозовані фізичні навантаження (кардіонавантаження), які сприяють зменшенню рівня стресу і тривоги. Фізична активність є запорукою не тільки тілесного, соматичного здоров’я, а й психічного. Якщо ж людині хвороба заважає рухатися, тривога через деякий час переходить у соматичні захворювання, і тоді рухова активність вже не зможе сприяти відновленню. Саме тоді час звертатися до лікаря за допомогою, який якісно та вчасно продіагностує наявність емоційного розладу та призначить психокорегуюче лікування. Це може бути психотерапія (вправи для роботи з тривожністю, способи розслаблення тіла), але часто без психофармакотерапії не обійтися.

Коментує лікар-невропатолог, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 2 НМУ ім. О. О. Богомольця, д.мед.н. Сова Сергій Геннадійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.
29 серпня 2023
Панічні атаки: лікування
Панічна атака – це короткий епізод сильної тривоги, який спричиняє фізичне відчуття страху. У такі моменти у людини може виникати прискорене серцебиття, задишка, запаморочення, тремтіння та м’язове напруження.
4 липня 2023
Вправи на зняття тривожності – ефективна і доступна методика подолання неприємних симптомів
Вправи для зняття тривожності здатні допомогти людині впоратися з певними симптомами тривоги, такими як м’язове напруження, прискорене серцебиття та дихання. Дихальні вправи при тривожних розладах сприяють глибокому рівному диханню, що, у свою чергу, забезпечує корисне діафрагмальне дихання. Ці вправи можуть зменшити тривожність і допомогти людині розслабитися, відновивши звичний тип дихання.
23 червня 2023
Як пережити сильні емоції
На жаль, ми не можемо просто позбутися певних емоцій, тому що всі вони відіграють важливу роль у нашому житті – навіть такі тяжкі як тривога, смуток, горе, гнів, сором та відчуття провини.