Паління: заспокоює чи робить гірше?

Для зменшення тривожності деякі українці починають курити цигарки або вживають алкоголь чи інші психоактивні препарати. На жаль, дефіцит психотерапевтичної, психологічної допомоги в Україні призводить до того, що населення, не розуміючи, що робити зі стресом і тривогою, користується саме такими сумнівними методами, які призводять до залежності та ще більшого поглиблення тривоги і депресії та їхніх соматичних еквівалентів. Саме тому розвиток таких проєктів як «МОЗОК» є надзвичайно важливим. На мапі проєкту ви можете знайти спеціаліста, який після ретельної діагностики проконсультує вас щодо способів розслаблення тіла, розкаже, як заспокоїтися при тривозі, ознайомить з дихальними вправами при тривожних розладах.

Коментує лікар-невропатолог, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 2 НМУ ім. О. О. Богомольця, д.мед.н. Сова Сергій Геннадійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
31 березня 2023
Як впоратися з тривогою
Проблема того, як справлятися з тривогою, наразі є дуже актуальною. Тривога є поширеною та природною емоцією, проте вона також може спричиняти фізичні симптоми, такі як загальне відчуття дискомфорту, м’язовий спазм, тремтіння та пітливість. Тривожні розлади можуть впливати на повсякденне життя, водночас стан таких людей часто покращується після лікування, яке сприяє тому, як позбутися тривожності.
13 березня 2023
Стрес чи тривожний розлад: як відрізнити?
Життя будь-якої людини може бути напруженим. Можна бути у стані стресу через певні події на роботі або через інші травматичні події, такі як стихійне лихо, пандемія та інше. Час від часу відчувати вплив стресу на організм – це нормально для кожної людини.
31 січня 2023
Відчуття невизначеності майбутнього – можлива причина тривожного розладу
Ми живемо у світі, сповненому невизначеності. Наприклад, прогноз погоди часто повідомляє, що ймовірність дощу становить 80% – отже, впевненість у тому, що сьогодні дощитиме, ніколи не досягає 100%.
12 жовтня 2022
Як соціальні мережі впливають на психіку дітей та підлітків
Соціальні мережі стали частиною повсякденного життя. Величезна кількість людей регулярно перевіряють оновлення своїх сторінок, перебуваючи в поїзді метро, а також тоді, коли чекають на зустріч, або якщо виникає вільна хвилина на роботі чи в школі.