Що таке тривога

Тривога, як і страх, – це нормальні біологічні емоції, які дозволили нам вижити на цій планеті. Реакція «бий або біжи», яку зумовлюють страх і тривога, у сучасному світі не підтримується людьми. І адреналін, який надходить до м’язів, виснажує кору мозку, адже м’язи не починають працювати. Виснаження кори мозку призводить до невротизації, зниження пам’яті та працездатності. Через виснаження кори мозку гіпоталамус, який відповідає за забезпечення фізіологічних функцій, перестає контролюватися корою і починаються вегетативні зриви, панічні атаки. Тому тривога, коли вона стає патологічною, потребує корекції, оскільки проявляється з боку серцево-судинної, сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту, і є, по суті, соматизацією емоційного розладу. У таких випадках допомогти людині заспокоїти тривогу може лише кваліфікований фахівець.

Коментує лікар-невропатолог, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 2 НМУ ім. О. О. Богомольця, д.мед.н. Сова Сергій Геннадійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.
29 серпня 2023
Панічні атаки: лікування
Панічна атака – це короткий епізод сильної тривоги, який спричиняє фізичне відчуття страху. У такі моменти у людини може виникати прискорене серцебиття, задишка, запаморочення, тремтіння та м’язове напруження.
4 липня 2023
Вправи на зняття тривожності – ефективна і доступна методика подолання неприємних симптомів
Вправи для зняття тривожності здатні допомогти людині впоратися з певними симптомами тривоги, такими як м’язове напруження, прискорене серцебиття та дихання. Дихальні вправи при тривожних розладах сприяють глибокому рівному диханню, що, у свою чергу, забезпечує корисне діафрагмальне дихання. Ці вправи можуть зменшити тривожність і допомогти людині розслабитися, відновивши звичний тип дихання.
23 червня 2023
Як пережити сильні емоції
На жаль, ми не можемо просто позбутися певних емоцій, тому що всі вони відіграють важливу роль у нашому житті – навіть такі тяжкі як тривога, смуток, горе, гнів, сором та відчуття провини.