Статистична доказовість розвіює міфи при тривозі

Багато людей уникають деяких речей та ситуацій, бо вважають, що вони є небезпечними. Щоб побороти власні страхи, достатньо знайти перевірену інформацію про те, чи траплялося щось подібне з іншими людьми. Іноді може бути несподіванкою, що те, чого люди боялися роками, насправді не становить небезпеки. Це не завжди гарантовано заспокоїть відчуття тривоги, але дозволить реалістичніше оцінювати небезпеку та жити комфортнішим життям. Якщо ж навіть після підтвердження того, що ситуація є безпечною, людина відчуває страх, який заважає їй жити, це привід звернутися за фаховою допомогою. Знайти спеціаліста ви зможете на мапі проєкту «MozOk».

Коментує психолог ГО «Десяте квітня», психотерапевт, співзасновник Української психоонкологічної асоціації Покалюхін Антон Юрійович.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
9 листопада 2023
Тривога без причини
Тривога є однією з найпоширеніших проблем, з якими доводиться стикатися людству. Підвищена тривожність може бути спричинена низкою різноманітних факторів.
18 жовтня 2023
Когнітивно-поведінкова терапія: зцілення словом
Когнітивно-поведінкова терапія – це одна з найпоширеніших і найкраще вивчених форм психотерапії. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є поєднанням двох терапевтичних підходів, відомих як когнітивна терапія та поведінкова терапія.
17 жовтня 2023
Нічна тривожність: причини, прояви й шляхи подолання
Безпричинна тривога вночі – поширене явище, особливо серед людей, зосереджених на тривожних подіях дня або схильних до хвилювання через кожен шум у темряві.
18 вересня 2023
Тривожно-фобічні розлади
Фобія – це непереборний і виснажливий страх перед предметом, місцем, ситуацією, почуттям або твариною/живою істотою. Фобії, на відміну від страхів, більше виражені. Вони розвиваються, коли людина має перебільшене або нереалістичне відчуття небезпеки щодо ситуації чи об’єкта.