Чи лікується соціальний тривожний розлад?

Соціальний тривожний розлад є одним із трьох найрозповсюдженіших тривожних розладів. Він буває із спадковим компонентом та без спадкового компоненту. При лікуванні соціального тривожного розладу важливим є поєднання немедикаментозних та медикаментозних методів терапії. Адже навіть якщо пігулками зменшити тривогу, навіть до її умовно повної відсутності, але людина вже звикла реагувати збільшенням тривоги на будь-які соціальні ситуації, то соціально-тривожний розлад все рівно залишиться з нею пожиттєво. Детальніше - у відео.

Коментує д.м.н., професор кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ ім. О. Богомольця Хаустова Олена Олександрівна.

до списку відео Знайти лікаря
Рекомендуємо по цій темі:
20 вересня 2021
Вправи, які допоможуть при тривозі
Тривога – нормальне і природнє відчуття, яке в певний момент свого життя відчуває кожна людина. Проте, інколи надмірна тривога може стати на заваді здоровому й щасливому життю. І подолати підвищену тривожність виявляється не так просто. У таких випадках розслабитися і відчути полегшення допоможуть досить прості вправи.
21 липня 2021
Особливості перебігу обсесивно-компульсивного розладу в умовах пандемії COVID-19
Вже майже півтора року планета живе в умовах пандемії коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19), що є практично безпрецедентним випадком за всю історію людства.
27 січня 2021
Тривожність як фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань
Тривога та пов’язані з нею розлади часто зустрічаються у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями і можуть суттєво впливати на здоров’я серця.
27 січня 2021
Порушення сну при тривожних розладах
Тривога часто пов’язана з проблемами зі сном. Надмірне занепокоєння і страх не тільки ускладнюють засинання, але й порушують сон протягом ночі.