На жаль, ми не можемо просто позбутися певних емоцій, тому що всі вони відіграють важливу роль у нашому житті – навіть такі тяжкі як тривога, смуток, горе, гнів, сором та відчуття провини.
Зміст
Емоції дають нам інформацію. Смуток може свідчити про те, що ми самотні або сумуємо через певну втрату. Гнів може бути підказкою того, що з нами поводяться несправедливо або що інші не відповідають нашим очікуванням. Відчуття провини часто є наслідком переконання, що ми зробили щось не так або заподіяли комусь біль.
Емоції також спонукають нас діяти або реагувати різними способами.
Розчарування може спонукати нас вирішити проблему або спробувати змінити ситуацію на краще. Смуток може сприяти тому, щоб знайти розраду в інших або час для роздумів. Відчуття провини може спонукати нас виправити скоєне або втримати від повторення такої ж поведінки в майбутньому.
Коли емоції сильні та переповнюють, ми, природно, хочемо позбутися їх або заблокувати, не відчувати своїх емоцій і не стикатися з ними. Однак, ситуація часто погіршується, наздоганяє та може призвести до виникнення тривожного розладу.
Зрештою, ми хочемо впоратися з тим, що спричиняє наші емоції, і висловити їх здоровим способом. Але іноді ми стикаємося з емоціями, які здаються надто сильними, щоб з ними впоратися зараз. Або ми можемо опинитися в ситуаціях, які не в змозі негайно змінити.
Тому слід звернути увагу на стратегії, які можуть допомогти «подолати» або «послабити» важкі та інтенсивні емоції, доки ми або не станемо менш емоційно реактивними, або не опинимося в часі чи місці, де зможемо обміркувати ситуацію або впоратися з тим, що може спричинити наші емоції та тривогу.
Ознайомтеся з цими корисними стратегіями, щоб «подолати» стрес, тривогу та сильні емоції
Ми можемо говорити собі, що не можемо впоратися з відчуттям тривоги або що наші почуття несправжні чи недійсні. Однак такий тип саморозмови є неправдивим і не допомагає нашій ситуації. Краще прийняти свої почуття без засудження та скласти план, як їх подолати. Перегляньте ці корисні поради.
Зверніть увагу на те, які твердження вище, на вашу думку, можуть бути для вас корисними. Запишіть їх або помістіть у свій телефон, щоб запам’ятати їх, коли вони вам знадобляться.
Іноді наші емоції переповнюють нас і призводять до непродуктивних або нездорових способів подолання. Але є стратегії, які можуть допомогти нам «подолати» або «послабити» ці важкі емоції здоровим способом. Ось кілька стратегій, які можуть допомогти виражати важкі емоції або краще справлятися з ними.
Спробуйте поекспериментувати з деякими з наведених вище стратегій, щоб побачити, які з них допоможуть вам краще справлятися зі складними емоціями.
Окрім того, переглянте відео «Як зрозуміти, коли потрібно звертатись до лікаря»
Щоб навчитися позбавлятися від інтенсивних або важких емоцій, потрібен час. Будьте готові продовжувати практикувати ці стратегії, щоб вони з часом ставали ефективнішими. І зверніться по допомогу (до дорослого, якому ви довіряєте, або до консультанта), якщо ви виявите, що вам усе ще важко впоратися зі своїми емоціями.
https://www.anxietycanada.com/articles/riding-out-intense-emotions/
до списку статей Знайти лікаря