Панічна атака - це раптовий напад сильного страху при відсутності реальної небезпеки або очевидної причини, що супроводжується сильною фізичною реакцією.
Зміст
Напад може початися в будь-який час, навіть під час сну. Страх і жах, які людина відчуває під час панічної атаки, не корелюють з реальною ситуацією і можуть не мати відношення до того, що відбувається навколо нього.
Більшість людей з панічними атаками відчувають наступні симптоми:
Панічні атаки можуть починатися як вдень, так і вночі, навіть під час сну. У деяких людей може статися лише одна панічна атака за все життя, у інших вони трапляються регулярно, або кілька разів за короткий проміжок часу. Панічні атаки можуть викликати певні місця, ситуації або заняття. Наприклад, вони можуть трапитися перед стресовою зустріччю. Більшість панічних атак тривають від 5 до 20 хвилин. Зазвичай, симптоми досягають піку протягом 10 хвилин. Але бувають випадки, коли симптоми панічної атаки затягуються на більш тривалий час. Після того, як панічна атака вщухне, людина, як правило, відчуває себе втомленою і виснаженою. Якщо панічні атаки відбуваються часто і непередбачувано, без певних тригерів або причин, що їх провокують, може бути поставлений діагноз - панічний розлад.
Невідомо, що викликає панічні атаки або панічний розлад, але існують чинники, наявність яких пов'язують з панічними атаками:
Панічні атаки можуть виникати раптово і несподівано, але з часом людина вчиться помічати, які ситуації їх провокують. Деякі дослідження показують, що природну реакцію організму на небезпеку - «бий або біжи» - своїми симптомами нагадують панічні атаки. На небезпеку тіло реагує інстинктивно. Але невідомо, чому виникають панічні атаки, коли очевидної небезпеки немає.
Фактори, які збільшують ризик виникнення панічних атак або панічного розладу, включають:
За відсутності лікування панічні атаки і панічний розлад можуть торкнутися майже всіх сфер життя. Людина може так боятися нових нападів паніки, що буде жити в постійному страху, що негативно відображається на якості її життя.
Ускладнення, що пов’язані з панічними атаками:
У деяких людей панічний розлад може включати агорафобію - уникнення місць або ситуацій, які викликають занепокоєння, оскільки людина боїться, що не зможе втекти або отримати допомогу при панічній атаці.
З панічними атаками важко впоратися самостійно, і без лікування симптоми можуть посилитися. Крім того, симптоми панічних атак можуть нагадувати симптоми інших захворювань, таких як серцевий напад, тому важливо проконсультуватися з лікарем і встановити точну причину симптомів. Оперативне звернення до лікаря допоможе швидко провести діагностику, надати допомогу і попередити появу такої ситуації в майбутньому.